برگزاری محفل انس با قرآن با حضور حافظان و قاریان ممتاز کشور در اسلامشهر (خبر)

محفل

محفل انس با قرآن کریم دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر با حضور میثم آقا محمدی حافظ ممتاز و محمد کاکاوند قاری ممتاز کشور در سالن اجتماعات این واحد دانشگاهی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، عصر دیروز سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر بار دیگر، عطرآگین از رایحه آیات نورانی قرآن شد و دو تن از حافظان و قاریان ممتاز ملی کلام الله مجید با حضور حجت الاسلام نوروزی امام جمعه شهرستان اسلامشهر، رئیس، معاونان، کارکنان، استادان و دانشجویان این واحد، آیاتی از قرآن کریم را تلاوت کردند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر در این جلسه معنوی و پر فیض، میزبانی جلسه‌ای معنوی که با نام نورانی کلام الهی مزین گشته را توفیقی ارزشمند دانست که جای شُکرِ بسیار دارد. دکتر محمودرضا اسفندیار هدف از برگزاری این محفل قرآنی را انس هرچه بیشتر با کلام الهی و ترویج فرهنگ قرآنی در بین دانشگاهیان و بویژه جوانان عنوان کرد و خاطر نشان کرد: «انس با قرآن موجب اطمینان قلب و آرامش انسان‌هاست و در دنیای امروز که با وجود پیشرفت‌های بسیار، کسب آرامش دغدغه اصلی تمامی انسانهاست، چه امری ارزشمند‌تر از این؟»

وی حضور در این محفل قرآنی و معنوی را ارج نهاده، با توجه به تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بر لزوم تدبر و تأمل در معارف قرآنی، بر مأنوس شدن هرچه بیشتر با کلام الله مجید و تدبر در آیات الهی تاکید دو چندان کرد. امام جمعه اسلامشهر نیز در این محفل قرآنی، قرآن کریم را ریسمان محکم الهی و تنها وسیله دستیابی به سعادت و کمال دانسته و با توجه به احادیث و روایاتی از حضرت رسول اکرم(ص)، حضرت امیر المومنین علی(ع) و امام صادق(ع) بر قرائت قرآن کریم و عمل به دستورهای الهی تاکید مضاعف کرد.

نوروزی با توجه به فضائل بیشمار تلاوت قرآن کریم برای اهل خانه‌ای که در آن آیات نورانی کلام الله قرائت می‌شود و با برکت شدن همه چیز آن خانه، حضور و رفت و آمد ملائکه در آن خانه، دوری شیاطین از آن خانه و نیز درخشندگی آن برای اهل آسمان همچون ستاره برای اهل زمین را از جملهآثار تلاوت قرآن کریم برای اهل خانه برشمرد. امام جمعه اسلامشهر با توجه به برکات بیشمار کتاب سراسر نور الهی، از مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر در توجه به این مهم و برگزاری مراسم معنوی قرآنی تقدیر کرد. در محفل انس با قرآن کریم واحد اسلامشهر، محمد کاکاوند، قاری ممتاز کشوری قرآن کریم با تلاوت زیبای خود به محفل رونقی دوباره بخشید و گروه تواشیح «الهادی» نیز با اجرای دلنواز خود بر حلاوت محفل افزودند. این مجلس معنوی معنوی انس با قرآن کریم با اجرای برنامه و قرائت زیبای قرآن کریم از سوی میثم آقا محمدی، حافظ ملی قرآن کریم گرمایی دو چندان یافته و با قرعه کشی و اهدای هدیه کمک هزینه سفر مشهد مقدس به ۵ نفر از حاضران به اتمام رسید.

لینک خبر: http://www.ana.ir/news/13357


تعداد بازدید: 688